Alkohol w Egipcie

07 czerwiec 2017.

222
com_content.article
(1 raz zagłosowano, średnia ocena 5.00 na 5)
Alkohol w Egipcie5.00 out of 50 based on 1 voters.


Egipt to kraj konserwatywny pod względem spożywania alkoholu. Wybierając się na wycieczkę do do tego kraju, trzeba wziąć pod uwagę fakt, że nie wszędzie będziemy mogli swobodnie kupić i spożywać napoje alkoholowe.

Egipt | W Egipcie najłatwiej dostepne są słabe napoje alkoholowe, jak piwo
Egipt | W Egipcie najłatwiej dostępne są słabe napoje alkoholowe, jak piwo (by bala )

Kultura i klimat kontra alkohol

Egipt to kraj muzułmański, co oznacza że picie mocnego alkoholu w miejscach publicznych jest zabronione. Ograniczenia dotyczą również sprzedaży alkoholu. Zakaz sprzedaży alkoholu obowiązuje m.in. w oazach Pustyni Zachodniej oraz Środkowym Egipcie. Alkohol nie jest dostępny także w dniu urodzin Muhammada i pierwszego oraz ostatniego dnia Ramadanu. Poza aspektem religijnym i kulturowym, przeciwwskazaniem do spożywania dużych ilości mocnego alkoholu jest również panujący tam klimat i wysokie temperatury.

Gdzie można kupić alkohol?

W hotelach międzynarodowych, dużych restauracjach i punktach posiadających licencję serwowane jest egipskie wino lub piwo np. Stella oraz piwa importowane. W sklepach wolnocłowych, za okazaniem paszportu można zakupić mocniejszy alkohol. Oczywiście, aby móc zakupić alkohol trzeba być pełnoletnim. Należy również pamiętać, że Egipcjanie nie patrzą przychylnym okiem na osoby będące pod wpływem alkoholu.

Egipt | W restauracjach hotelowych bez problemu można napić się alkoholu
Egipt | W restauracjach hotelowych bez problemu można napić się alkoholu (by joepyrek )

Egipskie piwo i wino

Turyści przebywający w Egipcie najchętniej wybierają piwo Stella i Sakkara. W Egipcie można kupić również piwo bezalkoholowe - Birrel.

Najbardziej popularne wino w Egipcie to Omar Khayyam i Cru des Ptolemes. Równie dobrym czerwonym winem jest Rouge des Pharoahs. W restauracjach butelka wina kosztuje około 30 funtów egipskich.

Egipt | Wśród turystów popularne jest egipskie piwo Sakkara
Egipt | Wśród turystów popularne jest egipskie piwo Sakkara (by sebwhite )

Dodaj komentarz ...