Herbata po egipsku

04 styczeń 2017.

210
com_content.article
(1 raz zagłosowano, średnia ocena 5.00 na 5)
Herbata po egipsku5.00 out of 50 based on 1 voters.


W Egipcie wszędzie i o każdej porze pije się herbatę, czyli shay. Uznawana jest nawet za napój narodowy. Niech nas nie zdziwi, gdy podczas robienia zakupów na miejscowym targu sprzedawca zaproponuje nam herbaciany poczęstunek.

Egipt | W Egipcie herbatę  pije się wszędzie: w pracy, na ulicy, w domu
Egipt | W Egipcie herbatę pije się wszędzie: w pracy, na ulicy, w domu (by savingfutures )

W Górnym Egipcie popularna jest herbata Saiidi. Liście herbaty gotuje się w metalowym czajniczku na dużym płonieniu przez minimum pięć minut. Po tym czasie dorzuca się kolejne liście i czeka aż herbata nabierze ciemnego koloru. Charakteryzuje ją gorzki, intensywny smak. Herbata zawsze jest słodzona dużą ilością cukru trzcinowego. Jest to idealny napój na rozpoczęcie dnia.

W Dolnym Egipcie pija się herbatę Koshary. Wiele osób twierdzi, że jest to zupełne przeciwieństwo herbaty Saiidi. Przygotowywana jest w sposób bardziej tradycyjny. Liście herbaty moczone są we wrzątku, dzięki temu charakteryzuje ją delikatny smak i jasny kolor. Tak gotowy napar oczywiście się słodzi. Częstym dodatkiem jest też mięta lub mleko.

Idealna na upał jest herbata miętowa. Egipcjanie piją ją na zimno.

W Egipcie herbatę pije się wszędzie: w pracy, na ulicy, w domu. Jest ona podstawowym elementem dnia każdego Egipcjanina. Gospodarz zawsze wita swoich gości herbatą. Jeśli tak nie zrobi, może to oznaczać, że gość nie jest mile widziany w domu. Oznaką niegościnności jest także "niedosłodzona" herbata.

Egipt | Herbata uznawana jest w Egipcie za napój narodowy
Egipt | Herbata uznawana jest w Egipcie za napój narodowy (by mohannad_khatib )

Źródło: epiteablog.com

Dodaj komentarz ...