Sandboarding w Egipcie

01 marzec 2016.

259
com_content.article
(0 razy zagłosowano, średnia ocena 0 na 5)
Sandboarding w Egipcie0 out of 50 based on 0 voters.


Jeżeli wydawało wam się że do uprawiania takich sportów jak jazda na nartach czy desce snowboardowej potrzebny jest śnieg, to byliście w błędzie! Sandboard to kolejna niezwykła atrakcja Egiptu, czekająca na wszystkich turystów lubiących aktywny wypoczynek i pustynne krajobrazy.

Egipt | Aby uprawiać sandboarding wystraczy deska i odpowiednio duża piaszczysta wydma!
Egipt | Aby uprawiać sandboarding wystraczy deska i odpowiednio duża piaszczysta wydma! (by AleNunes )

Co to jest sandboarding?

Sandboard to sport analogiczny do zimowego snowboardu, polegający na jeździe na desce snowboardowej, z tym, że zamiast z ośnieżonego stoku, zjeżdża się z piaszczystych wydm. Aby zjechać z wydmy, sandboardziści najpierw musza wdrapać się na jej szczyt a następnie zjechać w dół lub w poprzek wydmy.

Sandboard uprawia się na całym świecie, tam gdzie występują obszary pustynne lub wybrzeża wydmowe. Inne terminy określające ten rodzaj sportu to sand skiing i sand surfing.

Gdzie surfować w Egipcie?

Oaza Siwa, Pustynia Zachodnia

Pustynia leżąca w pobliżu Oazy Siwa nazywana jest Wielkim Morzem Piasku. Naznaczony licznymi wydmami obszar pustynny rozciąga się na długości 650 km (z południa na północ) i na szerokość 300 km (ze wschodu na zachód). Wysokość wydm w pobliżu Oazy Siwa dochodzi nawet do 140 m, przez co obszar ten stanowi idealne miejsce do uprawiania sandboardingu.

Wydmy Qattaniya, Oaza Bahariya

Wydmy Qattaniya leżą około 85 km od Kairu (1,5 h jazdy) i stanowią kolejne świetne miejsce do surfowania po piasku. Znaleźć tu można zarówno wydmy niskie, średnie jak i wysokie co pozwoli każdemu uczestnikowi wycieczki, bez względu na umiejętności, świetnie się bawić.

Wydmy El Safra i Hadudah, Synaj

Wydmy leżą blisko siebie, między miastami Dahab i Św. Katarzyną na Półwyspie Synaj. Szczególna popularnością wśród sandboardzistów cieszy się wydma Hadudah, która jest największa piaszczysta wydmą południowego Synaju.

Wycieczki

Wiele biur podróży organizujących jednodniowe wycieczki sandboardowe na pustynię. O sprzęt nie trzeba się martwić, gdyż zapewnia go organizator.
Wycieczki organizowane są m.in. z Kairu, Sharm el-Sheikh, Dahab i Hurghady. W jej cenę wliczony jest dojazd do miejsca docelowego samochodami terenowymi, wymagany do uprawiania sportu sprzęt oraz posiłek.

Po wykupieniu wycieczki należy pamiętać aby odpowiednio się do niej przygotować. Należy zabrać wygodne buty i skarpety, okulary przeciwsłoneczne, szal, kapelusz, paszport oraz wodę.

Decydując się na wycieczkę warto wziąć pod uwagę, że na każdą wydmę trzeba wdrapać się samodzielnie, a pustynny, bardzo grząski piasek oraz palące słońce nie ułatwiają tego zadania. Na szczęście radość jaką daje zjeżdżanie na desce z niesamowitą prędkością, rekompensuje wszelki wysiłek i trud.

Egipt | W Egipcie znaleźć można kilka miejsc doskonałych do surfowania po wydmach
Egipt | W Egipcie znaleźć można kilka miejsc doskonałych do surfowania po wydmach (by 16:9clue )

Dodaj komentarz ...