Snorkeling w Egipcie

01 luty 2017.

232
com_content.article
(1 raz zagłosowano, średnia ocena 5.00 na 5)
Snorkeling w Egipcie5.00 out of 50 based on 1 voters.


Snorkeling, czyli inaczej nurkowanie z rurką, to obok nurkowania, najpopularniejsza wśród turystów forma rekreacji w Egipcie. Snorkeling ma jednak tą przewagę nad nurkowaniem, że może go uprawiać niemal każdy, nawet osoby nie umiejące pływać.

Egipt | Snorkeling to sport dla każdego
Egipt | Snorkeling to sport dla każdego (by criminalintent )

Snorkeling – co to takiego?

Snorkeling to rodzaj sportu wodnego i odmiana nurkowania, polegająca na obserwacji podwodnego życia z powierzchni wody, zanurzając pod wodę jedynie twarz. Do uprawiania tego sportu wystarczą jedynie płetwy, maska oraz fajka, służąca do oddychania. Z tego względu snorkeling uważany jest za najprostszą formę aktywnej obserwacji podwodnego świata.

Dla kogo?

Snorkeling to sport dla każdego. Nie wymaga specjalistycznych kursów, szkoleń czy sprzętu. Nawet osoby nie umiejące pływać mogą spokojnie uprawiać tę formę aktywności, np. w płytkich wodach przybrzeżnych czy na mieliznach.

Sport idealny zwłaszcza dla rodzin z dziećmi czy osób bojących się pełnego zanurzenia lub nie czujących się pewnie w wodzie.

Egipt | Snorkeling jest najprostszą formą podziwiania podwodnego świata
Egipt | Snorkeling jest najprostszą formą podziwiania podwodnego świata (by fknet )

Wymagany sprzęt

Do uprawiania snorkelingu nie jest konieczny drogi i specjalistyczny sprzęt. Jedyne niezbędne rzeczy to płetwy, dzięki którym łatwiej jest poruszać się w wodzie, maska ułatwiająca widzenie pod wodą oraz fajka przez którą można oddychać, bez konieczności wynurzania głowy z wody. Sprzęt można zabrać własny lub wypożyczyć już na miejscu, w kurorcie, do którego się udajemy.

Egipt | Aby sport ten sprawiał przyjemność warto dobrać odpowiednie płetwy
Egipt | Aby sport ten sprawiał przyjemność warto dobrać odpowiednie płetwy (by jlhopgood )

Wybrzeże Morza Czerwonego

Dziesiątki kurortów wzdłuż wybrzeża oferuje możliwość uprawiania tego sportu. Najpopularniejsze wśród turystów są kurorty takie jak El Gouna, Hurghada, Marsa Alam, El Quseir, Sharm El Sheikh czy Dahab.

Egipt | W większości kurortów na wybrzeżu Morza Czerwonego można uprawiać snorkeling
Egipt | W większości kurortów na wybrzeżu Morza Czerwonego można uprawiać snorkeling (by mattkieffer )

Dodaj komentarz ...