Sylwester w Egipcie

30 grudzień 2014.

105
com_content.article
(1 raz zagłosowano, średnia ocena 5.00 na 5)
Sylwester w Egipcie5.00 out of 50 based on 1 voters.


Polacy coraz częściej decydują się na spędzenie Sylwestra poza krajem, najchętniej w klimacie cieplejszym od naszego rodzimego. Obecnie jednym z najpopularniejszych egzotycznych miejsc sylwestrowych jest Egipt.

Egipt | Fajerwerki nad Kairem
Egipt | Fajerwerki nad Kairem (by jimi_jones )

Dlaczego zima w Egipcie?

Egipska zima jest ucieczką od polskich mrozów. Temperatura może tu spaść do zera jedynie w nocy na pustyni. W ciągu dnia zawsze jest przyjemnie ciepło: od kilkunastu do dwudziestu kilku stopni. Im dalej na południe, tym cieplej.

To świetny okres na odwiedzenie Egiptu dla tych, którzy nie przepadają za czterdziestostopniowymi upałami. Również ceny powinny być wówczas niższe, niż te w pełni sezonu, a popularne miejsca turystyczne – mniej zatłoczone.

Zdecydowana większość wylotów do Egiptu odbywa się tuż po Świętach, więc osoby chcące spędzić Boże Narodzenie w domu z rodziną, nie muszą z tego rezygnować.

Organizatorzy wycieczek po Egipcie oferują zwykle dwojakiego rodzaju propozycje spędzenia tam Sylwestra: aktywnie – czyli zwiedzając starożytne zabytki bądź też typowo wypoczynkowo – w jednym z kurortów nad Morzem Czerwonym.

Egipt | Sylwester w Egipcie to szansa na przywitanie Nowego Roku w doborowym towarzystwie
Egipt | Sylwester w Egipcie to szansa na przywitanie Nowego Roku w doborowym towarzystwie (by matlock-photo )

Sylwester wśród starożytnych zabytków

Zarówno osoby udające się na wypoczynek nad morzem, jak i ciekawi zabytków starożytnych po przylocie do Egiptu zostaną zakwaterowani w hotelu w jednym z kurortów – w Hurghadzie lub Sharm el-Sheikh, czy też w jednej z mniejszych, blisko położonych miejscowości turystycznych.

Program wycieczki obejmującej zwiedzanie zabytków starożytnego Egiptu jest zwykle bardzo napięty, zwłaszcza jeśli wybierzemy opcję tygodniową, a nie dwutygodniową. Wrażenia jednak są tego warte, a temperatura zimowa Egiptu jest w sam raz do zwiedzania.

Oferty obejmują zwykle rejs po Nilu z przystankami w najistotniejszych punktach, takich jak Luksor i Dolina Królów, Karnak, Świątynia Hatszepsut, Edfu, Kom Ombo, i na końcu rejsu Asuan. Fakultatywnie można dokupić więcej wycieczek, np. do Abu Simbel bądź wioski nubijskiej. Do hotelu w kurorcie nadmorskim wraca się pod koniec 7-dniowej wycieczki.

Egipt | Tak prezentują się egipskie piramidy w grudniu
Egipt | Tak prezentują się egipskie piramidy w grudniu (by gloria_euyoque )

Osoby, które wykupiły opcję 14-dniową mają możliwość albo pozostania w hotelu i skorzystania z możliwości atrakcji nadmorskich bądź też dokupienia dodatkowych wycieczek, chociażby do Kairu czy na Synaj.

W czasie tak pełnej atrakcji wycieczki może nie starczyć sił na zabawę sylwestrową, tak więc często nawet nie jest ona uwzględniona w takich ofertach. Możliwość zwiedzenia tylu wspaniałych miejsc jest chyba jednak wyjątkową i niezapomnianą formą powitania Nowego Roku, której nie potrzeba nic więcej.

Cena tygodniowego pobytu waha się zwykle od ok. 1800 do 2200 zł, w zależności m.in. od standardu hotelu i droższego pakietu All Inclusive. Cena pobytu dwutygodniowego wynosi od 2400 do 3000 zł.

Egipt | Sylwester w Egipcie możemy spędzić wśród starożytnych zabytków lub w czerwonomorskim kurorcie
Egipt | Sylwester w Egipcie możemy spędzić wśród starożytnych zabytków lub w czerwonomorskim kurorcie
(by matlock-photo )

Sylwester nad Morzem Czerwonym

Dla tych, którzy preferują odpoczynek nad morzem i korzystanie z dobrodziejstw hotelu, organizatorzy wyjazdów przygotowali wiele ofert w hotelach w Sharm el-Sheikh czy Hurghadzie.

Na amatorów takiego Sylwestra czeka wypoczynek na plaży, nurkowanie wśród raf koralowych, zwiedzanie miasta, miłe spacery, kąpiele w basenie i smakowanie różnych potraw z menu hotelowych restauracji, zwłaszcza w opcji All Inclusive.

Niektóre hotele przygotowują specjalną kolację albo zabawę sylwestrową; szczegóły znajdują się w konkretnych ofertach. Ceny wyjazdów są różne i zależą od standardu hotelu, jego położenia, wykupionego pakietu, długości pobytu i innych czynników. Wynoszą one średnio od 1700 do 2800 zł.

Dodaj komentarz ...