Atrakcje w Hurghadzie i okolicach

20 kwiecień 2017.

223
com_content.article
(1 raz zagłosowano, średnia ocena 5.00 na 5)
Atrakcje w Hurghadzie i okolicach5.00 out of 50 based on 1 voters.


Będąc w Hurghadzie nie można ominąć żadnej wspaniałej atrakcji jakie ten przepiękny, nadmorski kurort oferuje. Oto kilka propozycji na aktywne spędzenie wolnego czasu i zapewnienie sobie niezapomnianych wrażeń.

Egipt | Wśród turystów polpularne są wycieczki na wyspę Mahmya, połączone ze snurkowaniem
Egipt | Wśród turystów popularne są wycieczki na wyspę Mahmya, połączone ze snurkowaniem (by labormikro )

Wycieczka na wyspę Mahmya

Rejs na rajską wyspę, podczas którego można zobaczyć delfiny. Na miejscu jest czas na plażowanie i relaks na białych piaskach plaży, w otoczeniu błękitno-turkusowej wody. Rafa koralowa wokół wyspy oraz płytkie wody zachęcają do podziwiania podwodnego życia – nurkowania, snorkelingu albo korzystania ze skuterów wodny ze szklanym dnem.

Nurkowanie z butlą lub rurką (snorkeling)

Hurghada to około 300 centrów nurkowych, a w jej okolicach znajduje się około 50 raf koralowych. Jest to więc wymarzone miejsce dla wszystkich amatorów tego sportu. W wielu bazach można wypożyczyć sprzęt oraz rozpocząć naukę nurkowania, warto jednak rozejrzeć się i zapoznać dobrze z ofertą, tak by mieć zagwarantowany pełen profesjonalizm i bezpieczeństwo.

Egipt | Hurghada słynie ze sportów wodnych - nurkowania i snurkowania
Egipt | Hurghada słynie ze sportów wodnych - nurkowania i snurkowania (by usoceangov )

Makadi Water Word

Położony w nadmorskim kurorcie Makadi Bay, oddalonym od Hurghady o ok. 30 km, aqua park oferuje 30 zjeżdżalni dla dorosłych i 16 dla dzieci. Ponadto odwiedzający mają do dyspozycji basen ze sztucznymi falami oraz bary serwujące przekąski i napoje. To wymarzone miejsce na aktywny wypoczynek dla całej rodziny.

Konne przejażdżki

Atrakcja w sam raz dla miłośników jeździectwa i tych pięknych zwierząt jak i wszystkich, chcących aktywnie i przyjemnie spędzić czas. Dwugodzinne przejażdżki konne po plaży, lub pustyni, połączone z podziwianiem zachodu słońca.

Egipt | Wizyta w delfinarium to wspaniała rozrywka dla całej rodziny
Egipt | Wizyta w delfinarium to wspaniała rozrywka dla całej rodziny (by st33vo )

Delfinarium

To miejsce idealne zarówno dla dzieci jak i dorosłych. W delfinarium można zobaczyć pokazy delfinów, fok i lwów morskich. Zwierzęta wykonują wiele różnych sztuczek – skoki przez obręcze, zabawa piłeczkami, aerobik, malowanie obrazków. Oprócz samych pokazów w delfinarium można skorzystać także z innych atrakcji jak pływanie z delfinami czy sesja fotograficzna ze zwierzętami.

Wycieczka na wyspę Giftun

Wycieczki z Hurghady odbywają się codziennie i trwają około 6 godzin. W czasie rejsu statek dwukrotnie cumuje przy rafach koralowych w okolicach wyspy. Na statku podawany jest również ciepły posiłek ze specjałami kuchni egipskiej. Przed wypłynięciem lub już na statku można wypożyczyć sprzęt do nurkowania i snurkowania. Prócz nurkowania na wyspie można się opalać na szerokiej, piaszczystej plaży, pływać w błękitnej wodzie czy skorzystać z oferty miejscowych barów, serwujących napoje i przekąski.

Egipt | Wyspa Giftun to idealne miejsce na relaks na plaży i podziwianie raf koralowych
Egipt | Wyspa Giftun to idealne miejsce na relaks na plaży i podziwianie raf koralowych (by jhoneyball )

Sharm El Naga

Kurort jest najbardziej znany z pięknych raf koralowych i krystalicznie czystej wody. Ta spokojna zatoka, położona 40 km od Hurghady jest idealnym miejscem na wypoczynek. Sharm El Naga oferuje piękne, piaszczyste plaże, rafy dla miłośników nurkowania i komfortowe zakwaterowanie.

Falco Safarii

Wycieczka quadami lub samochodami terenowymi po pustyni do wioski Beduinów. Po drodze można podziwiać przepiękną panoramę gór oraz doświadczyć fatamorgany. Wycieczka daje możliwość zapoznania się z życiem codziennym, tradycjami, obrzędami i religią Beduinów. Wśród atrakcji są m.in. degustacja beduińskiej herbaty, wypieków, zwiedzanie domu szejka, meczetu i bazaru, a także przejażdżka na wielbłądach. Warto zabrać ze sobą aparat fotograficzny.

Egipt | Wycieczka quadami to idealna atrakcja dla wszystkich, spragnionych wrażeń
Egipt | Wycieczka quadami to idealna atrakcja dla wszystkich, spragnionych wrażeń (by compidoc )

Glass Boat i Submarine

Rejs łodzią ze szklanym dnem lub łodzią podwodną to bardzo popularna wśród turystów forma zwiedzania podwodnego życia Morza Czerwonego. Statek wycieczkowy zamiast klasycznego dna, ma specjalne okna z grubej szyby, przez które można obserwować rafy koralowe i toń morską. Podczas takiej wycieczki możliwe jest również wypożyczenie sprzętu do nurkowania i kiedy łódź zacumuje przy jednej z raf, można zejść do wody.

Łódź podwodna to niewątpliwie jedna z największych atrakcji w Hurghadzie. Po wypłynięciu w morze łódź schodzi pod wodę na głębokość do 25 metrów, co daje możliwość podziwiania zarówno raf koralowych jak i wszystkiego co wokół – ryb i innych stworzeń żyjących w głębinach jak żółwie morskie. Podwodny świat można oglądać przez szerokie okrągłe okna, siedząc na długich siedziskach na lewej i prawej burcie. Jeżeli ktoś ma obawy przed pełnym zanurzeniem, może wybrać się w rejs łodzią, której tylko dolna część jest zanurzona kilka metrów pod wodą.

Egipt | Hurghada to raj dla miłośników odkrywania podwodnego świata
Egipt | Hurghada to raj dla miłośników odkrywania podwodnego świata (by dkeats )

Dodaj komentarz ...