Hurghada

20 lipiec 2015.

86
com_content.article
(4 razy zagłosowano, średnia ocena 5.00 na 5)
Hurghada5.00 out of 50 based on 4 voters.


Hurghada,  jeden z najpopularniejszych egipskich kurortów nad Morzem Czerwonym, to urokliwe miasteczko położone ok 500 km na południe od Kairu. Miejsce to znane jest głównie z przepięknych raf koralowych, dzięki którym stanowi jedną z najpopularniejszych baz nurkowania na świecie. Chętnie przyjeżdżają tu również osoby uprawiające inne sporty, takie jak windsurfing czy pływanie na nartach wodnych.

Egipt | Hurghada – snorkelingw wodach Morza Czerwonego
Egipt | Hurghada – snorkelingw wodach Morza Czerwonego (by plassen )

Baza wypadowa

Hurghada to świetna baza wypadowa wycieczek do Kairu, Luksoru czy Asuanu. Choć znajduje się w znacznej od nich odległości, tutejsze lotnisko oferuje wygodne połączenia czarterowe z miastami egipskimi, a także europejskimi. Z Hurghady do Kairu leci się około godziny, zaś do Szarm ej-Szejk – nieco ponad trzydzieści minut.

Pogoda w Hurghadzie

Istotnym atutem tego miejsca jest pogoda – zazwyczaj piękna i słoneczna. W Hurghadzie zawsze świeci słońce, a palący upał łagodzi orzeźwiająca morska bryza. Czasem bywa tu dość wietrznie.

Woda jest tu przyjemnie ciepła praktycznie przez cały rok (za wyjątkiem zimowych miesięcy: grudnia i stycznia).

Egipt | Piękna słoneczna pogoda jest wizytówką Hurghady
Egipt | Piękna słoneczna pogoda jest wizytówką Hurghady (by daverugby83 )

Hotele

Znaczna część tutejszych hoteli usytuowana jest nad samym morzem, a wiele z nich posiada nawet własne plaże. Goście hotelowi oczywiście mogą korzystać z nich bezpłatnie. Mniejszy komfort mają turyści, którzy zatrzymują się w hotelu nie posiadającym prywatnej plaży, ponieważ plaże publiczne są zwykle oblegane przez przyjezdnych i miejscowych miłośników kąpieli słonecznych.

Egipt | Kitesurfing w Hurghadzie
Egipt | Kitesurfing w Hurghadzie (by zamkov )

Rozrywkowa dzielnica Sakalla

Na amatorów rozrywki i nocnego życia czeka dzielnica Sakalla z licznymi barami i dyskotekami, z których do najpopularniejszych należą: Papas, Bonanza, Calipso czy Hard Rock Cafe. Dzielnica ta w ciągu dnia jest prawdziwym rajem dla zakupowiczów.

Barwny egipski bazar

Drugim atrakcyjnym miejscem na zakupy jest bazar w dzielnicy Dahar. Dobrą wiadomością będzie fakt, że sklepy w tych okolicach czynne są do późnych godzin nocnych. Należy uważać tylko na ceny towarów, które często wymagają negocjacji – Egipcjanie targują się po mistrzowsku.

Egipt | Romantyczny wieczór w Hurghadzie
Egipt | Romantyczny wieczór w Hurghadzie (by dimodi )

Zakupy w Hurghadzie

W Hurghadzie warto zakupić m. in. sprzęt do nurkowania, gdyż jego ceny są tu znacznie niższe niż w Polsce. Najpopularniejszymi produktami przywożonymi z tego kurortu są także pamiątkowe bazaltowe posążki, ręcznie malowane papirusy, orientalne przyprawy oraz wyroby jubilerskie.

Egipt - Hurghada | Baśniowa architektura jednego z miejscowych hoteli
Egipt - Hurghada | Baśniowa architektura jednego z miejscowych hoteli (by dimodi)

Dodaj komentarz ...