Zakupy i ceny w Egipcie 2015

30 wrzesień 2015.

162
com_content.article
(6 razy zagłosowano, średnia ocena 4.33 na 5)
Zakupy i ceny w Egipcie 20154.33 out of 50 based on 6 voters.


Trudno wyobrazić sobie urlop w Egipcie bez robienia większych czy mniejszych zakupów – żywności, napojów, pamiątek itp. Warto jeszcze przed podróżą rozeznać się w cenach podstawowych produktów, tak aby nie przepłacać.

Egipt | Aby zbytnio nie przepłacać, trzeba porównywać ceny w różnych miejscach i targować się
Egipt | Aby zbytnio nie przepłacać, trzeba porównywać ceny w różnych miejscach i targować się (by amangelo )

Jeśli chodzi o ceny, warto sobie uświadomić, że Egipcjanie nie są zbyt zamożni: pracownik hotelu albo sklepu w popularnym kurorcie zarabia miesięcznie zaledwie ok. 150 euro. Nic więc dziwnego, że kiedy pojawiają się turyści z Zachodu, dla Egipcjan bardzo bogaci, ceny automatycznie rosną. Aby zbytnio nie przepłacać, trzeba porównywać ceny w różnych miejscach i targować się.

Ponieważ trudno zgadnąć, jaka jest rzeczywiście najniższa możliwa cena danego towaru, dobrze jest znać przynajmniej rząd wielkości. I temu służy właśnie poniższe zestawienie cen na towary i usługi w Egipcie.

Podana niżej tabela przedstawia średnie ceny z kilku ostatnich miesięcy i należy je traktować wyłącznie orientacyjnie. Ceny w nadmorskich kurortach, zwłaszcza w pełni sezonu turystycznego, mogą być znaczne wyższe od przeciętnych. Ceny podane są w euro, przy czym 1 EUR = ok. 8,75 EGP. W celu przeliczenia cen na złotówki, dolary albo funty egipskie, prosimy skorzystać z przelicznika na naszej stronie.

Egipt | Stragany z pamiątkami kuszą turystów
Egipt | Stragany z pamiątkami kuszą turystów (by zolakoma )

Egipt - ceny na różne artykuły w 2015 roku

 
Cena w EURCena w PLNCena w EGP

Ceny w restauracji

Obiad dla 2 osób, restauracja średniej klasy, 3 dania23.500.00.0
Obiad w taniej restauracji4.500.00.0
Posiłek w McDonalds4.000.00.0
Piwo krajowe 0,5 l2.000.00.0
Piwo importowane 0,33 l3.300.00.0
Cola / Pepsi 0,33 l0.400.00.0
Kawa cappuccino1.700.00.0
Woda 0,33l0.200.00.0

Ceny jedzenia na rynku / na bazarze

Chleb 0,5 kg0.600.00.0
Mleko 1 l0.900.00.0
Jajka 12 szt.1.400.00.0
Ser świeży 1 kg3.500.00.0
Mięso drobiowe 1 kg4.800.00.0
Mięso wołowe 1 kg9.000.00.0
Kiełbasa 1 kg9.000.00.0
Masło 1 kg4.500.00.0
Kalmary 1 kg6.000.00.0
Woda 1,5 l0.400.00.0
Piwo krajowe 0,5 l1.300.00.0
Piwo importowane 0,33 l1.900.00.0
Wino (butelka, średniej klasy)9.000.00.0
Papierosy (Marlboro)2.500.00.0
Papierosy krajowe0.400.00.0
Płyta CD z arabską muzyką6.400.00.0

Ceny owoców na rynku / na bazarze

Pomarańcze 1 kg0.500.00.0
Jabłka 1 kg1.500.00.0
Pomidory 1 kg0.600.00.0
Ogórki 1 kg0.500.00.0
Banany 1 kg1.500.00.0
Mango 1 kg2.600.00.0
Arbuz 1 kg1.900.00.0
Winogrona 1 kg1.500.00.0

Ceny odzieży

Letnia sukienka56.000.00.0
Firmowe dżinsy63.000.00.0
Buty Nike86.000.00.0
Buty skórzane60.000.00.0
T-shirt4.500.00.0
Duży ręcznik kąpielowy5.000.00.0
Spodenki4.500.00.0

Koszty transportu

Bilet lokalny0.220.00.0
Taxi za 1 km0.400.00.0
Taxi za 1 godz.4.000.00.0
Benzyna 1 l0.700.00.0
Samochód typu VW Golf 1.4243000.00.0

Koszt wizy do Egiptu

Uprawnia ona obywateli Rzeczpospolitej Polskiej do przebywania na terenie Arabskiej Republiki Egiptu przez 30 dni w celach turystycznych. Są dwie możliwości jej zdobycia. Można załatwić ją w Polsce w placówce konsularnej Egiptu, bądź zakupić już na miejscu na przejściu granicznym.120.00.0

Dodaj komentarz ...