Makadi Bay

30 marzec 2017.

120
com_content.article
(8 razy zagłosowano, średnia ocena 3.88 na 5)
Makadi Bay3.88 out of 50 based on 8 voters.


Makadi Bay to słynący z przepięknych plaż i raf koralowych kurort egipski, który oferuje jednocześnie turystom bardziej kameralną, wolną od zgiełku atmosferę niż Sharm el-Sheikh czy Hurghada.

Egipt | Makadi Bay – kurort słynący z przepięknych plaż i bajecznych raf koralowych
Egipt | Makadi Bay – kurort słynący z przepięknych plaż i bajecznych raf koralowych (by tacker )

Piękna zatoka koralowa

Makadi Bay, czyli Zatoka Makadi, położona jest ok. 30 km na południe od Hurghady, we wschodnim Egipcie (na zachodnim wybrzeżu Morza Czerwonego).

Jest to stosunkowo nowa miejscowość wypoczynkowa. Jeszcze niedawno był to jedynie nadmorski skrawek pustyni, bez żadnej infrastruktury turystycznej. Piękne plaże oraz bogactwo raf koralowych zwróciły jednak uwagę inwestorów i w Makadi Bay hotele zaczęły niemal dosłownie wyrastać jeden po drugim.

 Cechą charakterystyczną zatoki jest bardzo niewielka odległość raf koralowych od brzegu. Jest to ogromne udogodnienie dla nurków chcących obejrzeć bogactwa podwodnego świata – zwłaszcza nurków początkujących.

Morze w Makadi Bay jest ciepłe, krystalicznie czyste i pełne przeróżnych gatunków ryb oraz bogate pod względem podwodnej flory. Miejsce słynie też z przepięknych plaż.

Egipt | Makadi Bay – wypoczynek na plaży
Egipt | Makadi Bay – wypoczynek na plaży (by nodomain )

Pogoda w Makadi Bay

Temperatura w Makadi Bay przekracza latem 40ºC, ale zarówno suchy klimat, jak i bliskość wody sprawiają, że upał nie jest tak męczący.

Kameralna atmosfera

Zdecydowana większość zabudowań na terenie ciągnącym się wzdłuż zatoki to hotele i inna infrastruktura turystyczna, taka jak sklepy, restauracje, kawiarnie czy kluby.

Makadi Bay jest rajem dla amatorów nurkowania oraz tych, którzy dopiero co zainteresowali się tym sportem. Liczne ośrodki oferują lekcje nurkowania. Istnieje też możliwość uprawiania innych sportów wodnych.

Egipt | Morze w Makadi Bay jest ciepłe i krystalicznie czyste
Egipt | Morze w Makadi Bay jest ciepłe i krystalicznie czyste (by nodomain )

Makadi Bay jest popularna także wśród rodzin z dziećmi. Kurort nie jest tak zatłoczony i pełen gwaru jak pobliska Hurghada czy Sharm el-Sheikh na Synaju. Panuje tu bardziej kameralna atmosfera, idealna do spacerów wśród palm, odpoczynku na plaży, czy też kąpieli w morzu. Wiele hoteli oferuje specjalne atrakcje dla dzieci.

Dodaj komentarz ...