Filmy z Egiptem w tle

235
com_content.category
(0 razy zagłosowano, średnia ocena 0 na 5)
Filmy z Egiptem w tle0 out of 50 based on 0 voters.


Piękny i tajemniczy Egipt to wymarzone tło dla filmów przygodowych czy historycznych. Oto kilka z tytułów filmów, do których zdjęcia kręcone były w Egipcie.

Egipt | Wielka Piramida w Gizie
Egipt | Wielka Piramida w Gizie (by girolame )

Szpieg który mnie kochał

Kolejny film produkcji brytyjskiej z serii o przygodach Jamesa Bonda. Obraz miał swoją premierę w 1977 roku. W rolę agenta 007 wcielił się Roger Moore. W filmie kręconym w m.in. w Egipcie zobaczyć można kompleks świątynny w Karnaku i piramidy w Gizie.

Smaczne pamiątki z Egiptu

241
com_content.category
(0 razy zagłosowano, średnia ocena 0 na 5)
Smaczne pamiątki z Egiptu0 out of 50 based on 0 voters.


Podróż do Egiptu to niepowtarzalna okazja na spróbowanie oryginalnych, lokalnych produktów, a co ważniejsze możliwość ich zakupienia i zabrania ze sobą w postaci bardzo smakowitej pamiątki dla siebie i prezentu dla bliskich. O to co smacznego, warto przywieźć z Egiptu.

Egipt | Aromatyczne przyprawy
Egipt | Na egipskim targu można znaleźć wiele pomysłów na pamiątkę z podróży (by emsiproduction )

Przyprawy

Egipt to bogactwo aromatycznych przypraw i ziół. To one nadają potrawom egipskiej kuchni ich niepowtarzalny smak i aromat. Przed wyjazdem warto więc zaopatrzyć się w paczuszki przypraw takich jak szafran, kardamon, kolendra, kmin, kurkuma i goździki, które kupić można na ulicznych targach i w sklepikach.

Wakacje z okresie ramadanu (27 maja - 25 czerwca)

205
com_content.category
(0 razy zagłosowano, średnia ocena 0 na 5)
Wakacje z okresie ramadanu (27 maja - 25 czerwca)0 out of 50 based on 0 voters.


Turcja, Egipt, Tunezja i Maroko to kraje muzułmańskie, które raz w roku przeżywają ramadan, czyli miesiąc postu. W tym roku rozpoczyna się on 27 maja czerwca i potrwa do 25 czerwca. Czy warto odwiedzić te kraje w tym czasie?

Egipt | Podczas ramadanu posiłki można spożywać jedynie po zachodzie słońca
Egipt | Podczas ramadanu posiłki można spożywać jedynie po zachodzie słońca (by rassiel )

Czy warto jechać?

Jeśli planujemy wyjechać do kurortu i całymi dniami odpoczywać na plaży lub basenie – nie powinniśmy się przejmować. Jeśli jednak zamierzamy wybrać się w głąb kraju, zwiedzać miasta, powinniśmy być przygotowani na niemiłe niespodzianki.

Podczas trwania ramadanu banki i urzędy mogą być czynne krócej niż zwykle. Restauracje i kawiarnie mogą być w ciągu dnia całkowicie zamknięte.

Dodaj komentarz ...