Gdy Polka poślubia Egipcjanina…

19 listopad 2013.

123
com_content.article
(5 razy zagłosowano, średnia ocena 4.60 na 5)
Gdy Polka poślubia Egipcjanina…4.60 out of 50 based on 5 voters.


W ostatnich latach liczba małżeństw zawieranych z obywatelami Egiptu znacznie wzrosła. Czy taki związek ma szanse przetrwać? Przed rozpoczęciem związku z muzułmaninem warto postawić sobie takie pytanie i zastanowić się nad konsekwencjami tej życiowej decyzji.

Egipt | Egipcjanie to bez wątpienia czarujący mężczyźni, jednak wstępując z nimi w związek musimy mieć świadomość różnic kulturowych
Egipt | Egipcjanie to bez wątpienia czarujący mężczyźni, jednak wstępując z nimi w związek musimy mieć świadomość różnic kulturowych (by davidden )

Jeśli kobieta i mężczyzna kochają się i są sobie bezwarunkowo oddani wydawałoby się, że nie ma przeszkód, które mogłyby zakłócić spokój w ich związku. A jednak. Religia Egipcjan znacznie różni się od chrześcijańskiej.  Mężczyzna muzułmanin nie musi być surowym i bezkompromisowym człowiekiem. Może być czuły, troskliwy i opiekuńczy. Trzeba mieć jednak na uwadze, że wywodzi się on z kraju, gdzie religia odgrywa w życiu bardzo dużą rolę. Od urodzenia wychowywany był w całkowicie obcym dla nas otoczeniu, tradycjach, a także poglądach na życie.

Jeśli zdecydujesz się poślubić Egipcjanina i zamieszkać w jego ojczystym kraju, musisz liczyć się z tym, że możesz nie otrzymać pełnego zabezpieczenia. Sytuacja, zupełnie jak ludzie, mogą się zmienić. Bardzo ważne jest, abyś była w pełni świadoma swoich praw i obowiązków. 

Egipt | Trzeba mieć na uwadze, że nasz egipski wybranek wywodzi się z kraju, gdzie religia odgrywa bardzo dużą rolę
Egipt | Trzeba mieć na uwadze, że nasz egipski wybranek wywodzi się z kraju, gdzie religia odgrywa bardzo dużą rolę (by fiverlocker )

Garść przydatnych wskazówek:

Zawarcie związku małżeńskiego w Egipcie nie jest łatwą sprawą. Powodem jest wiele biurokratycznych wymogów.

  • Jeśli chcesz aby małżeństwo z obywatelem egipskim było uznane prawnie, koniecznie musi być zawarte w Urzędzie Stanu Cywilnego.
  • Jeśli chcesz wziąć ślub w Egipcie, musisz przedstawić dwa niezbędne dokumenty: akt chrztu oraz zaświadczenie z Twojego Urzędu Stanu Cywilnego, potwierdzające możliwość wejścia w związek małżeński. Wszystkie dokumenty powinno się przetłumaczyć wcześniej na język arabski, a następnie dostarczyć do Ambasady RP w Kairze. W następnej kolejności dokumenty należy uprawomocnić w egipskim Ministerstwie Spraw Zagranicznych, po czym  dostarczyć do egipskiego Urzędu Stanu Cywilnego, w którym chcecie się pobrać. 
  • Nie każdy akt ślubu wydawany w Urzędzie Stanu Cywilnego w Egipcie uznawany jest w Polsce. W celu uniknięcia komplikacji, najlepiej pobrać się w urzędzie dla obcokrajowców, znajdującym się w budynku Ministerstwa Sprawiedliwości w Kairze.

Dodaj komentarz ...