Wakacje w Egipcie

30 czerwiec 2016.

156
com_content.article
(2 razy zagłosowano, średnia ocena 5.00 na 5)
Wakacje w Egipcie5.00 out of 50 based on 2 voters.


Egipt od lat cieszy się ogromną popularnością. Słońce, plaża i piramidy wciąż przyciągają rzesze obcokrajowców. Spośród krajów magicznej Afryki, wielu turystów wybiera właśnie Egipt na miejsce upragnionej wycieczki.

Egipt | Piramidy w Gizie
Egipt | Piramidy w Gizie (by tinou )

Gdzie najlepiej znaleźć odpowiednią wycieczkę? Oczywiście w Internecie. Wystarczy wpisać w oknie wyszukiwarki odpowiednie hasło typu: „Wycieczki Egipt”, „Wakacje w Egipcie”, „Egipt last minute” czy „przewodnik Egipt”. Najlepiej posługiwać się prostymi słowami kluczowymi.

Co warto zobaczyć w Egipcie?

Pytanie wydaje się być banalne. Egipt jest krajem o niesamowitej historii. Zadziwia nas swoimi zabytkami, kuchnią, a przede wszystkim tajemniczością. Każdy kto chociaż tam był, będzie chciał wrócić.

 Wybierając się do Egiptu na pewno warto zobaczyć Dolinę Królów. Do najbardziej znanych ze zlokalizowanych tam grobów należą miejsca pochówku: Amenhotepa II czy Ramzesa I, IV, V i VI.

Kolejnymi miejscami godnymi uwagi są z pewnością: Giza – przepiękna kraina piramid, kompleks świątyń w Abu Simbel oraz podwodny świat Hurghady.

Egipt | Kościół Świętego Marka, Kair
Egipt | Kościół Świętego Marka, Kair (by Bakar_88 )

Obowiązkiem każdego turysty jest odwiedzenie stolicy Egiptu – Kairu. Znajdują się tu ponad trzy tysiące meczetów oraz ponad tysiąc barwnych i gwarnych placów. Zobaczyć tu możemy dwa różne światy: rozpadające się domy biedoty oraz luksusowe wille zamożnych Egipcjan. Ciekawostką jest fakt, że Kair należy do miast o najniższej przestępczości.

Zdecydowanym na tak egzotyczne wakacje Egipt oferuje całe mnóstwo niezapomnianych przeżyć. Po wyczerpującym zwiedzaniu możemy zrelaksować się na piaszczystej plaży w jednym z nadmorskich kurortów. Do najpopularniejszych należą: Sharm el-Sheik, El-Gouna czy Hurghada.

Egipt | Sharm el-Sheikh to jeden z najpopularniejszych kurortów
Egipt | Sharm el-Sheikh to jeden z najpopularniejszych kurortów (by womeos )

Dodaj komentarz ...