Wczasy w Egipcie – strzał w 10!

03 czerwiec 2014.

187
com_content.article
(1 raz zagłosowano, średnia ocena 5.00 na 5)
Wczasy w Egipcie – strzał w 10!5.00 out of 50 based on 1 voters.


Każdy, kto marzy o egzotycznych wakacjach w krainie słońca, powinien za cel swojej wymarzonej podróży wybrać Egipt. Ten wspaniały kraj położony jest nad Morzem Śródziemnym, niemal w połowie drogi pomiędzy Afryką a Azją.

Egipt | Egipt jest jednym z najczęściej wybieranych kierunków wakacyjnych
Egipt | Egipt jest jednym z najczęściej wybieranych kierunków wakacyjnych (by wilbanks )

Co warto zobaczyć wybierając się do Egiptu? Pomóc nam w tym może lista Top 10 atrakcji:

Egipt to głównie pełne magii miasta, dzięki którym przeniesiemy się w czasy starożytności. Wstępem do tej niesamowitej przygody może być Abu Simbel, gdzie zobaczymy zjawiskowe, wykute w skale świątynie, Fajum na Pustyni Libijskiej czy Karnak ze wspaniałym kompleksem świątyń.

W Kairze zwiedzimy jedyne w swoim rodzaju Muzeum Egipskie, pełne starożytnych eksponatów. W Gizie natomiast zobaczymy monumentalne piramidy: Cheopsa, Chefrena i Mykerinosa oraz wspaniałą rzeźbę Sfinksa.

Będąc w Egipcie warto również wybrać się do starożytnej nekropolii – Sakkary. Jest to jedno z najbogatszych w zabytki miejsc na świecie!

Gdy już zmęczy nas zwiedzanie możemy udać się nad perłę Morza Czerwonego – Sharm El Sheikh. Jest to jeden z najpopularniejszych kurortów w Egipcie. Będziemy mogli spróbować tu swoich sił w nurkowaniu czy wybrać się na zorganizowaną wycieczkę na wielbłądach.

Egipt | A co ty dodałbyś do swojej listy top 10 egipskich atrakcji?
Egipt | A co ty dodałbyś do swojej listy top 10 egipskich atrakcji? (by samchurchill )

Dodaj komentarz ...