Niezbędnik turysty, podróżującego do Egiptu

24 listopad 2016.

219
com_content.article
(2 razy zagłosowano, średnia ocena 4.00 na 5)
Niezbędnik turysty, podróżującego do Egiptu4.00 out of 50 based on 2 voters.


Wybierając się po raz pierwszy do Egiptu warto zapoznać się z kilkoma przydatnymi informacjami, aby móc jak najlepiej przygotować się do wyjazdu i uniknąć przykrych niespodzianek już na miejscu.

Egipt | Zwiedzając meczety należy pamiętać o odpowiednim stroju i nakryciu głowy
Egipt | Zwiedzając meczety należy pamiętać o odpowiednim stroju i nakryciu głowy (by garryknight )

Odpowiednie ubranie

Ze względu na klimat, panujący w Egipcie – ostre słońce i wysokie temperatury, ale również odmienną od naszej kulturę, koniecznie trzeba zadbać o odpowiedni ubiór. Bardzo ważne jest nakrycie głowy, chroniące nas przed udarem i okulary przeciwsłoneczne, by chronić oczy przed promieniowaniem UV. Poza tym, jeśli planujemy dalsze wycieczki, należy pamiętać (zwłaszcza kobiety) o zakryciu nóg i ramion, a zwiedzając meczety o zakryciu włosów chustą. Przydadzą się również odpowiednie buty do pływania.

Kosmetyki

Niezbędny będzie krem z wysokim filtrem. Trzeba pamiętać, by nanosić go na skórę nawet kilka razy dziennie, zwłaszcza po kąpieli w morzu. Warto zabrać ze sobą swoje ulubione kosmetyki, jak krem do twarzy czy balsam, gdyż na miejscu będzie o nie trudno. Przydatne będą również preparaty przeciwko moskitom.

Egipt | W Egipcie należy unikać picia nieprzegotowanej wody z kranu
Egipt | W Egipcie należy unikać picia nieprzegotowanej wody z kranu (by spinkney )

Apteczka i leki

Warto przed wyjazdem skompletować podróżna apteczkę z podstawowymi środkami jak: plastry, woda utleniona, opatrunki oraz leki, jeśli jakieś przyjmujemy. Przydadzą się zwłaszcza leki na tzw. zemstę faraona, wywołaną przez odmienną florę bakteryjną oraz wysokie temperatury. Główne objawy tej przypadłości to ból brzucha, biegunka i ogólne osłabienie. Aby uniknąć tych nieprzyjemnych dolegliwości warto stosować się do kilku zaleceń:

  • nie pić wody z kranu,
  • nie zamawiać napojów z lodem, który jest robiony z wody kranowej,
  • soki z owoców pić tylko gdy są wyciskane przy nas,
  • nie jeść surowych warzyw i owoców zaraz po przylocie,
  • próbować potraw z umiarem,
  • po posiłku wypić gorący napój.

Z leków najlepiej zabrać popularne środki na biegunkę i grypę żołądkową. Na miejscu natomiast można dostać leki takie jak Antinal, Dexim, Lomotil. Ważne, by w razie konieczności zużyć opakowanie leku do końca i nie przerywać kuracji nawet jeśli poczujemy się lepiej.

Egipt | Z jedzeniem surowych warzyw i owoców lepiej wstrzymać się dzień lub dwa
Egipt | Z jedzeniem surowych warzyw i owoców lepiej wstrzymać się dzień lub dwa (by dungodung )

Dokumenty

Należy mieć przy sobie paszport oraz dokument potwierdzający ubezpieczenie.

Zakupy

Zanim wyruszymy na zakupy warto zapoznać się z rytuałem targowania i cenami w różnych miejscach, żeby nie przepłacić. Walutami jakimi najlepiej operować jest dolar i funt egipski. Robiąc zakupy warto dokładnie sprawdzać wydawaną resztę, zwłaszcza jeśli jest ona wydawana w innej walucie, niż ta którą płaciliśmy. Bardzo przydatne będzie nauczenie się kilku podstawowych słów w języku arabskim, jak „za ile”, „tak”, „nie”, „proszę” oraz „dziękuje”.

Aparat fotograficzny

Oprócz tradycyjnego aparatu warto zaopatrzyć się także w aparat do robienia zdjęć podwodnych - przyda się podczas nurkowania i snurkowania.

Egipt | Zanim udamy się na zakupy warto zapoznać się z zasadami targowania oraz poznać ceny
Egipt | Zanim udamy się na zakupy warto zapoznać się z zasadami targowania oraz poznać ceny (by archer10 )

Dodaj komentarz ...