Filmy z Egiptem w tle

06 wrzesień 2017.

235
com_content.article
(0 razy zagłosowano, średnia ocena 0 na 5)
Filmy z Egiptem w tle0 out of 50 based on 0 voters.


Piękny i tajemniczy Egipt to wymarzone tło dla filmów przygodowych czy historycznych. Oto kilka z tytułów filmów, do których zdjęcia kręcone były w Egipcie.

Egipt | Wielka Piramida w Gizie
Egipt | Wielka Piramida w Gizie (by girolame )

Szpieg który mnie kochał

Kolejny film produkcji brytyjskiej z serii o przygodach Jamesa Bonda. Obraz miał swoją premierę w 1977 roku. W rolę agenta 007 wcielił się Roger Moore. W filmie kręconym w m.in. w Egipcie zobaczyć można kompleks świątynny w Karnaku i piramidy w Gizie.

Faraon

Polski dramat kostiumowy w reżyserii Jerzego Kawalerowicza z 1966 roku, będący ekranizacją książki Bolesława Prusa, o tym samym tytule. Film opowiada historię konfliktu następcy tronu Ramzesa XIII z kapłanami. W rolach głównych wystąpili Jerzy Zelnik, Wiesława Mazurkiewicz, Barbara Brylska, Krystyna Mikołajewska, Piotr Pawłowski, Leszek Herdegen i Stanisław Milski. Zdjęcia do filmu kręcone były m.in. w Luksorze, Kairze i Gizie.

Egipt | Panorama Kairu
Egipt | Panorama Kairu (by azwegers )

W Pustyni i w puszczy

Polski film przygodowy z 1973 roku, będący adaptacją książki Henryka Sienkiewicza „W pustyni i w puszczy”. Akcja filmu toczy się w latach 80 XIX wieku, kiedy w Sudanie wybucha powstanie Mahdiego. Dwoje dzieci inżynierów pracujących przy budowie Kanału Sueskiego, zostaje uprowadzonych przez derwiszów.

Mumia powraca

Film przygodowy Stephena Sommersa z 2001 roku to kontynuacja filmu „Mumia” z 1999 roku. W rolach głównych wystąpili Brendan Fraser, Rachel Weisz, Dwayne Johnson i John Hannah. Kolejny raz Rick O'Connell musi zmierzyć się z przywróconym do życia Imhotepem, ale również ze zmartwychwstałym Królem Skorpionem.

Egipt | Świątynia w Luksorze
Egipt | Świątynia w Luksorze (by watchsmart )

Dodaj komentarz ...