Safari w Egipcie

15 grudzień 2015.

249
com_content.article
(0 razy zagłosowano, średnia ocena 0 na 5)
Safari w Egipcie0 out of 50 based on 0 voters.


W wielu egipskich miejscowościach i kurortach organizowane są dla turystów dodatkowe wycieczki, tzw. safari, czyli wyprawy na pustynię, które łączą w sobie aktywny wypoczynek z podziwianiem wspaniałych egipskich krajobrazów.

Egipt | Przejażdżka na wielbłądach po pustyni to bardzo popularna atrakcja wśód turystów
Egipt | Przejażdżka na wielbłądach po pustyni to bardzo popularna atrakcja wśród turystów (by tinou )

Safari na wielbłądach

Wielbłąd to jeden z nierozerwalnych symboli Egiptu, chyba nie ma turysty, który będąc na wakacjach w tym kraju, nie spróbowałby jazdy na wielbłądzie. Wycieczki na pustynię trwają zazwyczaj 2 godziny i mają kilka tras do wyboru – po plaży, przez pustynię lub do wioski Beduinów.

Konne wycieczki

Jeśli egzotyczny wielbłąd nie wzbudza waszego zaufania wybierzcie się na safari konno. Tak jak w przypadku poprzedniej wycieczki, ta również trwa około dwóch godzin, a turyści do wyboru mają przejażdżkę przez pustynię lub po plaży, połączoną z podziwianiem zachodu słońca.

Quady

Amatorzy mocniejszych wrażeń mogą udać się na safari quadami. Trasa rajdu wiedzie przez pustynię i kończy się zazwyczaj wizytą w wiosce Beduinów. Po drodze można podziwiać pustynne krajobrazy oraz doświadczyć fatamorgany. Cała wycieczka trwa około 4-6 godzin.

Samochody terenowe

Osoby ceniące sobie wygodę mogą zamiast quadów wybrać samochody terenowe. Trasa rajdu jest przeważnie taka sama jak w przypadku quadów i prowadzi przez pustynię do wioski Beduinów.

Egipt | Amatorzy 4 kółek mogą wybrać się na rajd przez pustynię samochodami terenowymi
Egipt | Amatorzy 4 kółek mogą wybrać się na rajd przez pustynię samochodami terenowymi (by lgranier )

Dodatkowe atrakcje

  • Pamiątkowe zdjęcie
  • Zwiedzanie wioski Beduinów – m.in. domu szejka
  • Tradycyjny beduiński poczęstunek

O czym warto pamiętać wybierając się na safari?

Wycieczki przez pustynię mogą być wspaniałą atrakcją i dostarczyć niezapomnianych wrażeń, ale żeby nasze wspomnienia były jedynie miłe, warto do takiej wyprawy odpowiednio się przygotować. Po pierwsze trzeba zadbać o odpowiedni ubiór. Odzież powinna być lekka, przewiewna i wygodna. Koniecznie zabrać należy okrycie głowy oraz okulary przeciwsłoneczne. Przyda się również krem z wysokim filtrem UV, woda butelkowana oraz gotówka. No i oczywiście nie wolno zapomnieć aparatu i kamery, za pomocą których uwiecznimy całą wyprawę.

Egipt | Jedną z atrakcji safari jest wizyta w wiosce Beduinów
Egipt | Jedną z atrakcji safari jest wizyta w wiosce Beduinów (by eskene )

Dodaj komentarz ...