Jak dojechać do Egiptu?

14 wrzesień 2012.

107
com_content.article
(1 raz zagłosowano, średnia ocena 1.00 na 5)
Jak dojechać do Egiptu?1.00 out of 50 based on 1 voters.


W przypadku wykupienia wycieczki w biurze podróży sprawa jest prosta: organizator zapewnia nam przelot w obie strony, a koszty podróży są już najczęściej wliczone w koszty wycieczki. Zanim skorzystamy jednak z jakiejś niezwykle korzystnej cenowo oferty, warto zawczasu sprawdzić wiarygodność organizatora, aby uniknąć ewentualnych problemów z powrotem do kraju.

Egipt | do Egiptu możemy dotrzeć zarówno samolotami regularnych linii lotniczych, jak i lotami czarterowymi
Egipt | Do Egiptu możemy dotrzeć zarówno samolotami regularnych linii lotniczych, jak i lotami czarterowymi (by archer10 )

Jeśli chcemy udać się do Egiptu indywidualnie, również mamy do dyspozycji wiele możliwości podróży, zarówno samolotami regularnych linii lotniczych, jak i lotami czarterowymi.

Loty czarterowe

Loty czarterowe są tańsze niż loty linii regularnych, ale wykupując od razu lot w obie strony nie mamy możliwości przedłużyć sobie dowolnie, albo skrócić, urlopowego pobytu.

W ten sposób możemy dotrzeć z Warszawy do Sharm el Sheikh, Marsa Alam, nad Zatokę Akaba i do Hurghady. Do Hurghady latają samoloty czarterowe również z Katowic i Gdańska, a do Sharm el Sheikh, poza wymienionymi miastami, także z Poznania i Krakowa.

Szczegółowych informacji na temat połączeń oraz cen przelotów czarterowych najlepiej zasięgnąć w biurach podróży albo na stronach internetowych przewoźników. Cena taniego połączenia czarterowego z Egiptem wynosi ok. 1200 zł.

Egipt | Samolot BMI (British Midland International) na lotnisku w Kairze
Egipt | Samolot BMI (British Midland International) na lotnisku w Kairze (by markhillary )

Loty regularne

Połączenia lotnicze z Egiptem realizowane przez LOT, Lufthansę, KLM, Swiss Airlines czy Aeroflot kosztują więcej niż w przypadku lotów czarterowych, ale zapewniają komfort podróży w wybranym przez siebie terminie i odbywają się przez cały rok.

Najprościej jest dostać się z Warszawy do Kairu: samoloty LOT-u realizują na tej linii bezpośrednie połączenia. Przelot do Aleksandrii, Hurghady czy Sharm el Sheikh wiąże się z przesiadką m.in. w Rzymie, Frankfurcie/M, Amsterdamie czy Paryżu.

Ceny biletów wynoszą od ok. 1700 zł do 5000 zł i więcej, w zależności od trasy i przewoźnika. Informacje na temat połączeń i cen biletów są dostępne na stronach internetowych linii lotniczych.

Dodaj komentarz ...