Safadża (Safaga)

06 kwiecień 2016.

138
com_content.article
(1 raz zagłosowano, średnia ocena 5.00 na 5)
Safadża (Safaga)5.00 out of 50 based on 1 voters.


Safadża (Safaga) jest niewielkim miastem portowym, położonym na zachodnim wybrzeżu Morza Czerwonego, we wschodnim Egipcie. Jest znana ze swych licznych miejsc do nurkowania, czystego środowiska naturalnego, a także bogatej w minerały leczniczej wody morskiej.

Egipt | Safadża (Safaga) leży 53 km na południe od Hurghady
Egipt | Safadża (Safaga) leży 53 km na południe od Hurghady (by ver_nika )

Czyste powietrze i lecznicze wody

Safadża leży 53 km na południe od Hurghady. Przez lata pełniła głównie funkcję portu oraz ośrodka eksportowego fosforanów, których kopalnie znajdują się na terenie miasta. Obecnie nabiera znaczenia jako kurort.

Szczególnie cenne jest wolne od zanieczyszczeń i niezniszczone środowisko naturalne Safadży. Razem z leczniczą, bogatą w minerały wodą morską o wysokim stopniu zasolenia tworzy to idealną przestrzeń dla turystyki zdrowotnej. Woda z okolic Safadży działa leczniczo na choroby reumatyczne i łuszczycę oraz wpływa korzystnie na wygląd i dobrą kondycję skóry.

Raj dla amatorów nurkowania

Jednak nie tylko osoby z problemami zdrowotnymi mogą cieszyć się naturalnymi bogactwami Safadży. Miasto to położone jest na Riwierze Morza Czerwonego, a jego wybrzeże charakteryzuje się ciepłymi wodami oraz bliskim sąsiedztwem przepięknych raf koralowych. Safadża jest więc nastawiona również na turystykę związaną ze sportami wodnymi, takimi jak nurkowanie, windsurfing czy kitesurfing. W 1993 r. miasto było gospodarzem Mistrzostw Świata w Windsurfingu na Morzu Czerwonym.

Egipt | Wybrzeża Safadży charakteryzują się ciepłymi wodami oraz położonymi niedaleko brzegów przepięknymi rafami koralowymi
Egipt | Wybrzeża Safadży charakteryzują się ciepłymi wodami oraz położonymi niedaleko brzegów przepięknymi rafami koralowymi (by FranzMilec )

Liczne miejsca do nurkowania pozwalają na obejrzenie pobliskich raf koralowych oraz dwóch wraków: statku Salem Express, który zatonął w 1991 roku oraz starszego, osiemnastowiecznego drewnianego wraku.

Dosłownie tuż przy porcie znajdują się dwie piaszczyste, bezludne wyspy: Tobia i Dżazirat Safadża. Dzięki nim wody przybrzeżne miasta Safadża są spokojne – fale rozbijają się o wyspy i tracą swój impet. Wybrzeża obu wysp oferują dogodne miejsca do nurkowania wśród raf koralowych.

Egipt | Salem Express – nurkowanie wrakowe
Egipt | Salem Express – nurkowanie wrakowe (by jukk_a )

Dodaj komentarz ...