Atrakcje turystyczne Taby i okolic

05 lipiec 2017.

230
com_content.article
(1 raz zagłosowano, średnia ocena 5.00 na 5)
Atrakcje turystyczne Taby i okolic5.00 out of 50 based on 1 voters.


Taba to popularna turystyczna miejscowość leżąca na Półwyspie Synaj, nad Morzem Czerwonym. Oto jakie atrakcje czekają na wszystkich turystów wypoczywających w tym mieście i jego okolicy.

Egipt | Wycieczka do Kolorowego Kanionu to jedna z wielu atrakcji Taby
Egipt | Wycieczka do Kolorowego Kanionu to jedna z wielu atrakcji Taby (by rpoll )

Nurkowanie

Wybrzeże w okolicach Taby to świetne miejsce do nurkowania. Szczególnie godna uwagi jest, leżąca około 15 km od Taby, Zatoka Fjord. Prawdziwą atrakcją tego miejsca jest wielka, podwodna jaskinia, schodząca na głębokość 24 m oraz płytka rafa koralowa w kształcie przypominająca banan, na której podziwiać można różne gatunki morskich zwierząt.

Quady

W wielu hotelach czy biurach podróży w Tabie istnieje możliwość wykupienia miejsca i wzięcia udziału w wycieczce quadami po górzystej pustyni Półwyspu Synaj.

Egipt | Rajd po pustyni z pewnością dostarczy wielu emocji
Egipt | Rajd po pustyni z pewnością dostarczy wielu emocji (by rpoll )

Rimmon-Perec

Rimmon-Perec to miejsce, w którym wg Biblii zatrzymali się Izraelici w drodze do Ziemi Obiecanej. Miejsce to leży w południowo-zachodniej części Półwyspu Synaj, około 24 km na południowy-zachód od Taby.

Wyspa Faraona

Wyspa Faraona, inaczej zwana Koralową, leży 7 km na północ od miasta Taba i 250m od brzegu Półwyspu Synaj. Otaczające ją piękne rafy koralowe, to idealne miejsce do uprawiania sportów wodnych jak: nurkowanie czy snorkelling i podziwiania podwodnego świata. Na samej wyspie natomiast podziwiać można, wpisany w 2003 roku na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO średniowieczny Fort. Na wyspę kursują promy z portów w Tabie i Akabie (Jordania).

Egipt | Fort na Wyspie Faraona
Egipt | Fort na Wyspie Faraona (by mccloud )

Kolorowy Kanion

Kolorowy Kanion leży w południowo-zachodniej części Synaju. To trzeci pod względem wielkości kanion na świecie. Tworzące go kolorowe formacje skalne zachwycają odcieniami żółci, czerwieni, różu i złota i ciągną się na długości około 800 metrów. W niektórych miejscach jego wysokość sięga ok. 40 metrów. Do Kanionu organizowane są całodniowe wycieczki z Taby, w programie których zawarty jest przejazd, zwiedzanie kanionu a także pływanie i nurkowanie w Morzu Czerwonym.

Klasztor Świętej Katarzyny

To prawosławny Klasztor, leżący u stóp Góry Synaj i uważany za najstarszy, działający klasztor na świecie. To tutaj według tradycji chrześcijańskiej Bóg ukazał się Mojżeszowi pod postacią Gorejącego Krzewu. Ogromny kompleks klasztorny składa się z około 20 świątyń, z czego główną świątynią jest Bazylika Przemienienia Pańskiego. Prócz świątyń na terenie klasztoru znajduje się biblioteka oraz posiadająca cenne zbiory ikonograficzne z VI-X wieku Galeria Klasztorna.

Egipt | Okolice Taby to raj dla miłośników nurkowania
Egipt | Okolice Taby to raj dla miłośników nurkowania (by mccloud )

Góra Synaj

Góra leżąca w Egipcie, w południowej części Półwyspu Synaj. Masyw ma wysokość 2285 m i od 2002 roku widnieje na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. To na tej górze, według Starego Testamentu Mojżesz otrzymał od Boga tablice z dziesięciorgiem przykazań. Niedaleko Góry Synaj leży Klasztor św. Katarzyny.

Park Narodowy Świętej Katarzyny

Park leży w południowej części Półwyspu Synaj i stanowi rezerwat przyrody i kultury. Swym zasięgiem obejmuje powierzchnię ponad 4 tysięcy km². W 2002 roku część parku wpisana została na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Podziwiać tu można zarówno faunę i florę jak i liczne zabytki architektoniczne – kościoły, klasztory.

Egipt | Klasztor św. Katarzyny
Egipt | Klasztor św. Katarzyny (by bbmexplorer )

Dodaj komentarz ...